Angielski dla dzieci online, czyli jak efektywnie nauczyć dziecko języka

Nie tylko pandemia, ale również zmieniające się warunki życia, globalizacja, rewolucja psychospołeczna oraz przeobrażająca się wizja efektywnego nauczania sprawiły, że coraz więcej nauczycieli i lektorów języków obcych decyduje się na przeniesienie swojej pracy do świata internetu. Jakie wyzwania mogą ich tam czekać? Z kim mają szansę współpracować? Jak powinni zaadaptować swoje zajęcia i sposób nauczania, żeby odnaleźć się w tych nowych, zmiennych warunkach? Sprawdź tutaj! 

Lekcje angielskiego online – witamy w świecie możliwości 

Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, mnogość zalet, którą oferuje nauczanie dzieci, jest praktycznie nieograniczona! Możliwości, które otwiera przed nami przeniesienie pracy do systemu e-learningu, zdają się mnożyć wraz z jego rozpowszechnieniem oraz powstawaniem coraz to nowych i zachwycająco innowacyjnych metod wspomagających nauczycieli i lektorów decydujących się na odmienienie biegu swojej kariery. 

Wśród zalet nauki i lekcji angielskiego, szczególną uwagę należy zwrócić na: 

 • oszczędność czasu – nie tracimy go na dojazdy do placówek, w których odbywają się zajęcia stacjonarne, na stanie w korkach oraz czekanie na zbuntowaną komunikację miejską
 • możliwość pracy z każdego miejsca na ziemi – podróżowanie, zmiana miejsca zamieszkania czy po prostu podjęcie spontanicznej decyzji o wyjeździe nigdy nie były prostsze 
 • redukcja wydatków finansowych – nie tracimy dodatkowych pieniędzy z własnej kieszeni ani na dojazdy, ani na ewentualne zakwaterowanie w miejscu oddalonej od domu placówki 
 • elastyczne godziny pracy – dopasowanie swojego własnego grafiku do ważnych spotkań, rodzinnych wydarzeń, porannych wizyt w urzędzie czy wieczornych spacerów naprawdę może zaoszczędzić dużo codziennych nerwów i stresu
 • indywidualizacja metod nauczania – możliwość dostrzeżenia ucznia oraz jego słabych i mocnych stron bez presji szkolnego pośpiechu 
 • organizacja – wszystkie niezbędne materiały, prezentacje oraz gry znajdują się w jednym miejscu: na komputerze
 • możliwość zdobycia dodatkowych funduszy – dwa, trzy, cztery zajęcia w tygodniu? Nauczyciel wybiera sam i w żaden sposób nie musi to kolidować z jego obecnym źródłem zarobku!

Wspomniane zalety działają i razem, i osobno, a łącznie umożliwiają nam dążenie do tego, co w życiu jest najważniejsze: do osiągnięcia life-work balance. Nie ma co ukrywać, etat nie jest dla każdego, tak samo jak nie dla każdego jest zupa pomidorowa czy kolor żółty – nie ma w tym niczego złego! Jeżeli więc poszukujesz zmian, możliwości rozwoju, ucieczki od sztywnego sytemu oraz nienagannie zachwycającej atmosfery pracy, to nauczanie zdalne może być właśnie idealnym wyborem dla Ciebie. 

Jak uczą się dzieci? 

Sposób w jaki dzieci przyswajają swoją wiedzę różni się od tego, z którego korzystają dorośli. Wypełnianie dziesiątek tabelek, miliona luk, nic nieznaczących przykładów i nudnych ćwiczeń na niewiele się zda – dziecko nie tylko nie poczuje motywacji do nauki, ale wręcz zniechęci się do dalszego próbowania i przekonywania samego siebie, że nauka języka angielskiego w ogóle ma sens.  

W procesie zachęcania dziecka do nauki warto wykorzystać naturalne predyspozycje maluchów i zwrócić uwagę na takie aspekty jak:  

 • odpowiednie pomoce naukowe – książki mogą być dobrym sposobem na rozwinięcie swoich kompetencji językowych, naukę powinno się jednak urozmaicić o puzzle, gry, memory, quizy, kolorowanki oraz wszystko to, co pozwala na wydobycie ich potencjału językowego
 • kolory i oprawa – większość smyków to wzrokowcy, więc wprowadzenie do zajęć barw, obrazków, flashcards czy kolorowych prezentacji może zdziałać cuda  
 • zainteresowania malucha– należy wykorzystać wszystko to, co w danym momencie przyciąga uwagę ucznia: przykłady związane z ulubioną bajką, grą czy hobby na pewno pomogą zwiększyć poziom jego motywacji  
 • czas – możliwości poznawcze dzieci są ograniczone, zamiast więc organizować dłuższe lekcje, warto skoncentrować się na przekazywaniu mniejszych, ale bardziej efektywnych dawek wiedzy  

Jak stać się lektorem języka online? (czy musisz mówić jak native?) 

Nauka nauka angielskiego online wymaga od pracownika pewnych kwalifikacji. Czasami są one zależne od placówki, w której zostaje zatrudniony, jednak w większości wypadków podlega wymogom Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pierwszą i najoczywistszą drogą do stania się nauczycielem angielskiego jest ukończenie kierunkowych studiów wyższych wraz z przygotowaniem pedagogicznym – tak wykształcony pracownik powinien być przygotowany do językowych, metodycznych, społecznych, psychologicznych oraz pedagogicznych wyzwań, które stawia przed nim ta profesja. Czy 5-letnie studia wyższe to jednak jedyna droga? Nie! 

Nauczania grup dziecięcych można podjąć się również po 3-letnim okresie studiowania anglistyki i studiów pokrewnych oraz – co najważniejsze – po zdobyciu odpowiedniego międzynarodowego certyfikatu językowego potwierdzającą jego zaawansowaną znajomość. Do najważniejszych certyfikatów umożliwiających pracę w charakterze lektora można zaliczyć: 

TEFL certification – Teaching English as a Foreign Language

Zasadniczo polega to na instruowaniu osób nie mówiących po angielsku, jak czytać, pisać i mówić po angielsku. Zazwyczaj, aby zapewnić sobie stanowisko nauczyciela języka angielskiego, należy uzyskać certyfikat TEFL. Świadczy to o odbyciu profesjonalnego szkolenia, które spełnia uznane na całym świecie standardy TEFL.

TESOL certification – Teaching English to Speakers of Other Languages

Program (TESOL) ma na celu przygotowanie profesjonalistów w dziedzinie nauczania języka angielskiego jako drugiego lub obcego języka, którzy znają teorię uczenia się drugiego języka, są na bieżąco, wraz z najlepszymi praktykami pedagogicznymi w tej dziedzinie i są w stanie zastanowić się nad swoim nauczaniem i stale rozwijać się jako nauczyciele. Absolwenci są szkoleni w celu zaspokojenia potrzeb wielokulturowych i wielojęzycznych uczniów, zarówno dzieci, jak i dorosłych, w szerokim zakresie ustawień edukacyjnych w USA i za granicą.

CELTA Cambridge certification

CELTA z Cambridge to kwalifikacje do nauczania języka angielskiego jako języka obcego. Jest to najczęściej uznawana kwalifikacja w zakresie nauczania języka angielskiego na świecie i najczęściej wymagana przez pracodawców; trzy na cztery stanowiska w nauczaniu języka angielskiego wymagają kwalifikacji CELTA.

Skupia się na rozwoju praktycznych technik i obejmuje praktykę nauczania twarzą w twarz lub online z grupami uczniów, co da ci pewność, której potrzebujesz, aby rozpocząć nauczanie w ciągu zaledwie czterech tygodni.

Niezależnie od tego, czy szukasz swojej pierwszej pracy nauczyciela, czy chcesz udowodnić pracodawcom, że masz wymagane umiejętności nauczania z uznanym certyfikatem, CELTA z Cambridge jest kwalifikacją, której potrzebujesz.


Wszystkie powyższe certyfikaty koncentrują się na opracowywaniu praktycznych technik efektywnego przekazywania wiedzy i obejmują praktykę nauczania przez Internet lub w trybie stacjonarnym, co daje pewność niezbędną do rozpoczęcia pracy w zawodzie już po kilku tygodniach indywidualnych lekcji 1 na 1. Prędkość przyswojenia informacji zależy od poziomu języka oraz możliwości przyszłego nauczyciela, zawsze należy jednak pamiętać, że w przypadku pracy edukacyjnej – chociaż różni się to w obrębie szkół prywatnych – konieczne jest posiadanie kwalifikacji pedagogicznych. Takowe również można uzyskać za pomocą kursów i studiów podyplomowych prowadzonych metodą zdalną. 

Angielski dla dzieci online – dla kogo? 

To ważne pytanie, prawda? W końcu nasi uczniowie, to nasi klienci, a to właśnie z nimi nauczyciele spędzają większą część swojej pracy! Łączące się na zajęcia dzieci i młodzież zazwyczaj korzystają z możliwości, które oferuje im świat, Internet i zdający sobie z wagi znajomości języka angielskiego rodzice. Dzięki pozbyciu się przeszkód i barier nałożonych przez nauczanie stacjonarne, na wirtualnych zajęciach nauczyciele mogą poznawać dzieci z całego globu! Kolumbia? Turcja? Chiny? Możliwości są nieograniczone!

Bez względu jednak na to czy naszą przyszłą uczennicą będzie 5-letnia Ola z Polski, czy 14-letnia Juana z Meksyku, wirtualnych uczniów wyróżnia jedno: motywacja i ciekawość! A czy jest coś lepszego niż praca z chętną do poznawania nowych wiadomości, zaangażowaną grupą?

Jak zachęcić uczniów do nauki języka?

Ta kwestia zdaje się kłopotać wielu przyszłych nauczycieli języka. Ale co jak będzie nudno? Jak się nie spodoba? Jakich metod użyć? Z których materiałów korzystać? Podpowiadamy! 

Przede wszystkim nie należy zapominać o jednym: większość gier i zabaw, w które bawimy się w szkolnej klasie, przy odrobinie kreatywności można z powodzeniem przenieść do świata internetu! Pamiętajmy, że zarówno my, jak i nasi podopieczni, wciąż możemy wstać, tupać, skakać, szukać, kolorować, śpiewać, tańczyć i robić fikołki – granicą jest tylko wyobraźnia. 

Motywacja uczniów do nauki jest czymś, na co można odnaleźć sprawdzony i łatwy przepis, a jego podstawą są: 

 • uśmiech – uśmiechaj się dużo, szczerze i często, to może złamać nawet międzykontynentalne i międzykulturowe granice
 • kolorowe tło – mapa, alfabet, klocki czy nawiązanie do ostatniej rozmowy pojawiające się za naszymi plecami to świetny przyciągacz uwagi 
 • interaktywna tablica – większość osób to wzrokowcy, zapisana na tablicy wiedza utrwala więc nie tylko pisownię, ale również tworzy głębszy ślad pamięciowy
 • rekwizyt – śmieszna pacynka czy witająca wszystkich co zajęcia maskotka to doskonała motywacja dla najmłodszych
 • delikatny głos – odpowiednia, nieoceniająca i zachęcająca do próbowania (i popełniania błędów!) intonacja jest kluczem do sukcesu w pracy z dziećmi
 • gry i zabawy ruchowe, słowne, zagadki, wierszyki i łamigłówki to niezastąpione źródło motywacji do zdobywania wiedzy
 • podręcznik – tematyczny podręcznik do nauczania angielskiego na poziomie podstawowym

Jak wygląda kurs angielskiego dla dzieci online?

Nie ważne czy uczymy się pływać, grać na pianinie czy nauczać angielskiego – początki mogą być szczególnie wymagające i nie ma w tym niczego złego. Wypracowanie własnych metod pracy, poznanie grupy, dopasowanie się do ich indywidualnych temperamentów czy możliwości może potrwać kilka zajęć i jest to zupełnie naturalny, pełen prób i poszukiwań proces. 

Przed pierwszymi zajęciami warto jednak zwrócić uwagę na następujące kwestie, które pomogą nam w utrzymaniu satysfakcjonującego poziomu lekcji online: 

 • cel – uczniowie zawsze na początku spotkania powinni wiedzieć czego i po co się uczą, to również źródło motywacji 
 • różnorodność – niezwykle ważne jest wykorzystanie ćwiczenia wszystkich czterech umiejętności językowych (listening, writing, speaking, reading)
 • rutyna – której nie należy mylić z nudą – to właśnie ona nadaje harmonii procesowi nauki 
 • zaangażowanie – wykorzystanie gier i zabaw pomoże w efektywnym utrzymaniu uwagi uczniów 
 • ciało – pamiętaj, że po drugiej stronie ekranu znajduje się żywa istota, a adekwatna gestykulacja, mimika czy drobne ruchy głową urealniają Wasz wirtualny kontakt 

Rozwój, motywacja, wyzwania oraz osobista satysfakcja – to wszystko umożliwia obecnym oraz przyszłym nauczycielom języka angielskiego rozpoczęcie pracy i przeniesienie swoich umiejętności i wiedzy do nowego, wirtualnego świata, który oferuje im dar na miarę XXI wieku: elastyczność i nieograniczone możliwości!

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w życiu każdego człowieka jest nauka języka. Najbardziej uniwersalnym językiem na świecie jest język angielski, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci uczyły się go od najmłodszych lat. Pomaga to w łatwym przyswajaniu nowych słówek, sprzyja późniejszej edukacji oraz przydaje się podczas zagranicznych wyjazdów. Jesteśmy firmą świadczącą usługi polegające na nauczaniu dzieci języka angielskiego w wersji online. Współpracujemy z doświadczonymi i wykwalifikowanymi lektorami oraz speakerami. Śmiało można nam zaufać i powierzyć „opiekę edukacyjną” nad dorastającym dzieckiem.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs angielskiego online?

Nauka języka obcego to szereg rozmaitych korzyści dla Twojego dziecka. Mogą mieć Państwo pewność, że dzieci nauczą się różnych zwrotów, słownictwo, czasy czy też gramatykę. Zajęcia są dopasowywane do wieku dziecka oraz poziomu ich umiejętności. Czuwają nad tym wyszkoleni specjaliści. Kurs angielskiego jako języka obcego gwarantuje:

 • bardzo szybkie postępy,
 • przystosowanie dziecka do przyszłych zajęć z języka angielskiego (np. w szkole dwujęzycznej),
 • możliwość skorzystania ze spersonalizowanej nauki,
 • współpracę z najlepszymi lektorami
 • rozbudowany zasób słów

Kurs dla dzieci i młodzieży online to stała motywacja do działania oraz podnoszenia poziomu swoich umiejętności. Warto zapisać do nas dzieci w każdym wieku, tak aby wesprzeć je w nauce języka. Z pewnością przyda im się to w dorosłym życiu. 

Z jakich elementów składa się nauka języka angielskiego dla dzieci w szkole?

Kluczową informacją dla zainteresowanych rodziców jest to, że kurs angielskiego składa się z wielu różnych elementów. Wystarczy wyróżnić gry do nauki angielskiego. Oczywiście każda gra różni się od siebie poziomem trudności, więc lektorzy i native speakerzy zadbają o to, aby dzieci specjalizowały się jedynie w starannie dobranych do ich wieku grach.

To dobra zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dla samych rodziców. Naukę angielskiego można „pielęgnować” w warunkach domowych, tak aby charakteryzowała się najwyższą skutecznością. Jak widać język angielski dla dzieci nie musi być nudny. Nasza firma działa kreatywnie i troszczy się o każde zapisane na kurs dziecko. Nikt nie zostaje pozostawiony w potrzebie, a na każdym etapie nauki oferujemy kompleksową pomoc i wsparcie techniczne. Nie ma problemów z tym, aby się z nami skontaktować i skorzystać z naszych porad.

Nauka angielskiego dla dzieci to również różnego rodzaju piosenki oraz bajki. W ten sposób najmłodsi mogą poczuć się jak w domu i zadbać o swoje samopoczucie. Nic dziwnego, że dzieci tak chętnie uczestniczą w naszych zajęciach, skoro ich poziom znajduje się na bardzo wysokim poziomie, a kursy cechują się rodzinną i przyjazną atmosferą. 

Nauka bez wychodzenia z domu

Ćwiczenia z angielskiego dla dzieci w wielu sytuacjach przypominają formę zabawy. Mają rozwijać, ale też cieszyć i bawić. Atrakcyjnym dodatkiem są bajki po angielsku dla dzieci oraz piosenki po angielsku dla dzieci. Najmłodsi poznają nowe piosenki i bohaterów kreskówek, a dodatkowo poznają nowe słowa i wyrażenia.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zadania z angielskiego dla dzieci. Mogą to być m.in. różnego rodzaju karty pracy, gry, interaktywne quizy czy też zabawy w słówka i zwroty. Zadania są realizowane na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym zależnie od tego, jakimi umiejętnościami wyróżnia się dane dziecko i na co zdecyduje się rodzic. Język angielski online dla dzieci to szansa na poznanie kolorów, ale też nazw owoców i warzyw oraz codziennych przedmiotów. Nauka angielskiego jest realizowana na wielu płaszczyznach, m.in. poprzez poznawanie nazw miast, części ciała, dyscyplin sportowych czy też zwierząt.

Zajęcia grupowe i indywidualne

Niektóre dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed telefonem lub telewizorem. To dość niepokojące, ponieważ dzieci są przez to podatne na różne niekorzystne bodźce i nie skupiają swojej uwagi na istotnych kwestiach. Angielski dla maluchów jest doskonałą alternatywą, z której nie warto rezygnować. Nauka języka obcego od najmłodszych lat niesie za sobą ogrom pozytywów. Dzieci uczą się samodyscypliny, są odważne i pewne siebie oraz dobrze przygotowane do zagranicznych wyjazdów. Nie mają też żadnych problemów z wykonywaniem różnych zadań, np. w szkole. 

Angielski dla najmłodszych w wersji zdalnej zaciekawi rodziców jedynaków, ale też przedstawicieli rodzin wielodzietnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać swoją pociechę na taki kurs i regularnie sprawdzać postępy w nauce. Lekcje angielskiego online dla dzieci są realizowane w sposób elastyczny i niezwykle komfortowy. Jak widać zajęcia odbywają się poprzez sieć internetową, a więc rodzice z dziećmi nie muszą opuszczać miejsca swojego zamieszkania i tracić czasu na dojazdy. Sporym zainteresowaniem cieszy się angielski dla dzieci na YouTube. To popularny serwis, który obecnie zna prawie każde dziecko. Nie warto zwlekać ani chwili i już teraz zapisać młodą istotę na darmowe zajęcia zdalne z języka angielskiego.

Świadczymy wysokiej klasy usługi z zakresu korepetycji z języka angielskiego. Nauczanie odbywa się poprzez Internet, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla nieco zapracowanych i zabieganych osób. Korepetycje z angielskiego są dedykowane osobom, które chcą poznać język angielski i porozumiewać się nim w stopniu komunikatywnym (zarówno w mowie, jak i piśmie). Z naszych usług mogą skorzystać osoby młode, jak i te doświadczone. Posiadamy w swoich szeregach wyspecjalizowanych lektorów i speakerów. 

Łatwe przyswajanie wiedzy

Kurs języka angielskiego pomoże w profesjonalnym przygotowaniu do istotnych egzaminów. Mogą mieć Państwo pewność, że nie będzie żadnych problemów z przygotowaniem do egzaminów dojrzałości, sprawdzianów, testów czy też rozmaitych kartkówek. Wiedza jest przyswajana w bardzo prosty sposób. Poziom korepetycji jest dopasowywany indywidualnie. Czuwają nad tym prawdziwi fachowcy, którym można zaufać. To szansa na:

 • zrozumienie wszelkich problemów gramatycznych,
 • poprawienie dotychczasowych ocen,
 • przygotowanie się do zagranicznego wyjazdu,
 • utrwalenie i lepsze zrozumienie materiału szkolnego lub uczelnianego.

Angielski dla dzieci i młodzieży przyda się w każdym wieku, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby podszkolić swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym. Nie należy tego lekceważyć, gdyż język angielski jest obecnie najbardziej uniwersalnym językiem i przydaje się na każdym wyjeździe oraz w życiu codziennym.

Dopasowywanie metod nauczania do indywidualnych potrzeb klienta

Zapisując się na zajęcia angielskiego mogą mieć Państwo pewność, że metody nauczania są dopasowywane do indywidualnych potrzeb dziecka pozwolą im w szybki sposób poprawić swój angielski. Nauka w wersji zdalnej jest niezwykle komfortowa, ponieważ nie traci się czasu na dojazdy i nie ma trudności z utrzymaniem odpowiedniej atmosfery oraz poziomu nauczania. Lektorzy i native speakerzy dbają o to, aby korepetycje podążały właściwym torem i nie trwały długimi tygodniami. Wiele zależy od zamierzonego celu. Nieco więcej godzin będą potrzebować te osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim lub chcą go opanować od A do Z (np. przed podjęciem zagranicznej pracy).

Bez problemów podniosą Państwo swoje kompetencje językowe, co przyda się m.in. w trakcie poszukiwania prestiżowej pracy (np. w korporacji). Posługiwanie się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym jest obecnie bardzo pożądane. Pracodawcy zwracają na to sporą uwagę.

Przełamywanie bariery w mówieniu z lektorem anglojęzycznym

Nie da się ukryć, że szkoła angielskiego niesie za sobą wiele różnych korzyści. To jeden z najlepszych sposobów na przełamywanie własnych barier i nabranie pewności siebie. To również gwarancja stałego rozwoju językowych zdolności. Jeśli będzie na tym Państwu zależało nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na lekcje dla dzieci. Internetowe zajęcia cechują się dużą elastycznością, a więc nie będzie żadnych problemów z nauką języka angielskiego na poziomie (można uczyć dziecko języka bez wychodzenia z domu). Lektorzy są wyrozumiali i biorą pod uwagę oczekiwania oraz potrzeby klientów.

Program nauczania jest dostosowywany do wieku szkolącej się osoby. Zawsze można zdecydować się na poziom podstawowy lub rozszerzony. Nie pozostaje nic innego, jak dobrze się nad tym zastanowić i skorzystać z najlepszej propozycji. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdą osobą znajdującą się w potrzebie i chcącą rozwijać swoje językowe kompetencje. Gwarantujemy wysoką skuteczność nauczania i pełne zadowolenie.

Nauka dziecka w szkole czy nauka w domu?

Dzięki obecnemu rozwojowi glottodydaktyki, rodzice mogą liczyć na wiele kursów, poradników i opisów gotowych zabaw, dzięki którym zrozumieją jak wspomóc swoje dzieci w nauce nowego języka. Nie każdy z nich będzie skuteczny, przez co rodzic może zniechęcić się do pracy ze swoją pociechą. Warto jednak próbować różnych metod.

Znajomość różnorodnych technik zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia najodpowiedniejszej, która spodoba się zarówno dziecku, jak i rodzicom. Nauczanie dziecka w domu pozwoli wzmocnić więzi rodzinne i da mu dobry przykład od osób, które traktuje jako wzór do naśladowania. Będzie świetnym posunięciem w kwestiach wychowawczych, a jednocześnie okazją do nauki nowych rzeczy.

Rodzice powinni być w pełni świadomi, że nauczanie małych dzieci będzie znacząco różniło się od nauczania dorosłych. Techniki, które były dobre dla nich, kiedy sami uczyli się języka, mogą nie sprawdzić się podczas uczenia dzieci. Dobierane przez nich metody muszą odpowiadać na potrzeby i realne możliwości ich pociech. W innym wypadku dziecko może łatwo zniechęcić się do języka, co będzie negatywnie rzutowało na jego podejście do nauki angielskiego nawet w dorosłym życiu.

Jakie metody sprawdzą się w nauczaniu dzieci?

Metody, które są polecane dla dzieci, odpowiadają na ich potrzeby oraz nie wychodzą poza ich ograniczenia wiekowe. Zaliczają się do nich proste zabawy oraz, kiedy dziecko staje się bardziej świadome, wprowadzanie do nauki mnemotechnik. Ponadto dzieci mogą osłuchiwać się z językiem obcym, dzięki czemu będą przyswajały go szybciej i efektywniej.

Zabawy do nauki angielskiego

Kiedy uczymy dzieci, jednocześnie bawiąc się z nimi, nabierają one pozytywnego podejścia do nauki języka, kojarząc ją z czymś przyjemnym. Typ zabaw zależy przede wszystkim od naszej pomysłowości, choć warto pamiętać o ograniczeniach, jakie ciążą na dzieciach.

Przykładem zabawy może być pokazanie dziecku od trzech do pięciu obiektów (dla naszej zabawy załóżmy, że są to owoce) wraz z ich angielskimi nazwami, a następnie powtarzanie z nim tych nazw, raz ciszej, raz głośniej. Można to połączyć z ruchem, przykładowo kiedy pokazujemy na jabłko, dziecko musi powiedzieć apple i podskoczyć, a kiedy pokażemy na pomarańczę, dziecko będzie musiało powiedzieć orange  i narysować ręką okrąg w powietrzu.

Inną propozycją zabawy może być prezentacja tych samych owoców, a następnie poproszenie dziecka, aby zamknęło oczy. Zabieramy jeden z owoców, a zadaniem dziecka jest powiedzenie po angielsku, co zniknęło. Później zabieramy kolejne owoce, a nasza pociecha ma za zadanie wymienić je wszystkie.

Starsze dzieci będą fanami gry w angielskie memo oraz proste planszówki językowe, dostępne do pobrania online. Przy zabawach dobrze jest stosować obrazki i realia (prawdziwe przedmioty, np. owoce, warzywa, figurki zwierząt itd.), wtedy dziecko łatwiej zapamiętuje słowa, mogąc je połączyć ze znajomym obrazem.

Piosenki do nauki angielskiego dla dzieci

Piosenki śpiewane po angielsku, szczególnie połączone z tańcem, będą nieocenionym źródłem języka angielskiego dla dziecka. Podczas śpiewania chętnie będzie powtarzało nowe zdania. Jeśli będą powiązane z ruchem, młody człowiek potraktuje je jako świetną zabawę. Dzięki zdolnościom imitacyjnym, jakie posiada małe dziecko, odwzoruje oryginalną wymowę. To natomiast ułatwi naukę języka na późniejszych etapach, ponieważ zminimalizuje problemy, jakie mogą pojawić się w budowaniu akcentu u dziecka czy też w rozróżnianiu poszczególnych dźwięków w języku angielskim.

Przykładowymi piosenkami, których można nauczyć dziecko razem z choreografią pomagającą zapamiętać słowa, będą Baby Shark (znajdziemy tu nazwy członków rodziny) lub znane wszystkim Head, Shoulders, Knees, and Toes (nazwy części ciała). Podobne utwory muzyczne znajdziemy na platformie YouTube.

Baby Shark – najpopularniejsza piosenka dla dzieci na YouTube
Head, Shoulders, Knees, and Toes – świetna piosenka na początek nauki

Mnemotechniki dla dzieci

Dzieci powyżej 9 roku życia można powoli zapoznawać z mnemotechnikami, dzięki którym łatwiej będzie im zapamiętać struktury w języku lub nowe słownictwo. Słowa w języku obcym możemy kojarzyć z podobnymi słowami w rodzimym języku, tworzyć z nich akronimy, rebusy
( pan + cake = pancake ). Innym sposobem jest rysowanie skojarzeń z nowymi słowami lub tworzenie map myśli.

Trzeba przy tym pamiętać, że nie wszystkie dzieci będą na to gotowe w tak młodym wieku, ponieważ każde z nich rozwija się w innym tempie. To rodzic musi ocenić, czy jego dziecko będzie w stanie podejść do nauki z użyciem mnemotechnik. Jeśli okaże się, że są dla pociechy za trudne, nie warto naciskać, gdyż dziecko może się szybko zniechęcić do języka angielskiego. Można wrócić do nich w przyszłości, kiedy młody człowiek będzie już gotowy do ich świadomego stosowania.

Mnemotechniki

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci

Dzisiaj dzieci mają o wiele więcej możliwości do nauki nowych języków niż ich rówieśnicy jeszcze 20 czy 30 lat temu.

Zapoznaj się z naszymi wpisami na temat gier:

Bajki do nauki angielskiego dla dzieci

Zapoznaj się z naszymi wpisami na temat seriali do nauki angielskiego:

Zainteresowanie kulturą krajów anglojęzycznych

Ten sposób nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka, ale w dłuższej perspektywie jest rozwiązaniem, które zapewni dziecku ciągłą motywację do dalszego rozwoju. Można wprowadzić w domu „Dzień Kuchni Brytyjskiej”, kiedy to zaserwujemy dziecku fish & chips, opowiadając, skąd pochodzą, lub umówić się z naszą pociechą na angielską herbatę o 17. Wejściu dziecka w kulturę krajów anglojęzycznych mogą towarzyszyć angielskie kołysanki, bajki dla dzieci oraz filmy. Młody człowiek rozwinie swoje zainteresowania i zechce nauczyć się języka, aby znaleźć się bliżej kultury, która jest dla niego interesująca.

Zainteresuj swoje dziecko filmami na temat kultur innych krajów np. USA

Jakiegokolwiek sposobu byśmy nie wybrali, liczy się przede wszystkim to, aby dziecko odebrało naukę angielskiego jako pozytywne doświadczenie, podczas którego może milo spędzić czas z rodzicem. W przyszłości zaowocuje to wysoką motywacją dziecka do nauki języków obcych oraz łatwiejszym ich przyswajaniem.

Angielski online dla dzieci – cennik

Kurs angielskiego dla dzieci online ma na celu nauczenie podstaw języka angielskiego dzieci w wieku 4-17 lat. Na podstawie cennika najpopularniejszych w Polsce szkół językowych online przygotowaliśmy dla Państwa podglądowy koszt nauki języka angielskiego online dla dzieci.

Cennik przedstawia uśredniony koszt kursu języka angielskiego w 2022 roku.

Cennik nauki języka angielskiego online dla dzieci w wieku 4 – 6 lat:

1. Pakiet podstawowy: ok. 200 zł miesięcznie

2. Pakiet standardowy: ok. 300 zł miesięcznie

3. Pakiet Premium: ok. 400 zł miesięcznie

Cennik nauki języka angielskiego online dla dzieci w wieku 7 – 12 lat:

1. Pakiet podstawowy: ok. 200 zł miesięcznie

2. Pakiet standardowy: ok. 300 zł miesięcznie

3. Pakiet Premium: ok. 400 zł miesięcznie

Cennik nauki języka angielskiego online dla dzieci w wieku 13 – 17 lat:

1. Pakiet podstawowy: ok. 200 zł miesięcznie

2. Pakiet standardowy: ok. 300 zł miesięcznie

3. Pakiet Premium: ok. 400 zł miesięcznie

Angielski online dla dzieci – opinie

Angielski dla dzieci online nie jest nową koncepcją. Istnieje wiele stron internetowych, które uczą dzieci języka angielskiego od momentu ich narodzin. Strony te wykorzystują interaktywne gry, filmy i piosenki, aby uczyć dzieci podstaw języka angielskiego.

Kurs przygotowujący – skorzystaj z lekcji próbnej online z native speakerem (daj się poznać – zarejestruj się na platformie)

Naszym priorytetem jest to, aby nauczyć Państwa języka dziecko angielskiego w stopniu komunikatywnym. Z tego też względu praktykę stawiamy nad teorią. Doskonale wiemy, że nic tak nie rozwija, jak starannie dobrane ćwiczenia oraz zadania. Nie trzeba się tego obawiać, ponieważ dzięki lekcjom indywidualnym dzieci w szkole mają swobodne warunki do nauki. Nauczanie języka angielskiego jest polecane wszystkim tym

osobom, które w zależności od wieku:

 • chcą zachować płynność nauki,
 • chcą, aby lektor lub native speaker poświęcił im sto procent uwagi,
 • nie są w stanie samodzielnie rozwijać swoich kompetencji językowych,
 • chcą się uczyć w komfortowym i znanym sobie otoczeniu.

Warto już teraz zapisać się na zajęcia w szkole i zadbać o rozwój dotychczasowych umiejętności. Samodzielna nauka może zakończyć się fiaskiem, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest powierzenie takich obowiązków prawdziwym fachowcom z wieloletnim doświadczeniem.

Doświadczenie w nauczaniu (doświadczenie w pracy z dziećmi) sprawia, że nauczenie języka angielskiego jest dla nas sprawą priorytetową.

Lekcje angielskiego dla dzieci online odbywają się z native speakerem i trwają ok. 20 minut.

Naukę może rozpocząć każde dziecko w wieku od 4 do 12 lat. Lekcje odbywają się na naszej platformie edukacyjnej, pod czujnym okiem lektora który podczas konwersacji stara się pomóc dziecku w mówieniu po angielsku (ćwiczona jest wymowa). Lekcje odbywają się formie indywidualnej lub grupowej. W trakcie lekcji nasza szkoła bacznie obserwuje postępy Twojego dziecka i stara się opracować indywidualny tok nauczania.

Pozwól dziecku spotkać się online z native speakerem. Skorzystaj z bezpłatnej lekcji próbnej.

W jakim wieku warto zapisać dzieci na kurs języka angielskiego?

Uważa się, że najlepszy czas na rozpoczęcie nauki angielskiego przez dzieci to okres pomiędzy 4 a 12 rokiem życia.

Ile trwa nauka języka angielskiego dla dzieci?

W zależności od wieku dziecka oraz indywidualnych predyspozycji nauka języka angielskiego do stopnia komunikatywnego może zająć od 2 do 5 lat.

Jak najlepiej uczyć dziecko angielskiego?

Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia. W pierwszych latach dziecka najbardziej efektywną metodą jest nauka przez zabawę lub materiały multimedialne (video, muzyka).

Paula Lewandowska
W wolnych chwilach - autorka bloga, miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego co nowe. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek filologia angielska.